tvnpix tvnpix

„Czy Pan Redaktor nie czuje bluesa?”. Ja z pewnością nie.

Artur Barciś czyta list od osoby niepełnosprawnej, która sama nie może
Artur Barciś czyta list od osoby niepełnosprawnej, która sama nie może

Nie mogliśmy odmówić kiedy przeczytaliśmy prośbę od Pana Mariusza: Odkąd oglądam Wasz program marzę, aby się do Was dodzwonić. Nawet, gdyby mi się to udało przy moich problemach oddechowych nie zdążyłbym się podczas rozmowy na antenie wypowiedzieć, a być może byłbym nawet niezrozumiały. Rozumiem reguły programu, lecz chcę spytać, czy byłaby możliwość jednorazowego odstąpienia od zasady i przedstawienia mojego poniżej załączonego listu.

W imieniu pana Mariusza list zgodził się przeczytać Artur Barciś, na którym zawsze możemy polegać.

List

"Rząd, pomimo demokratycznego wyboru z momentem, gdy przestaje stać na straży praw najsłabszych grup społecznych traci przymiot demokratyczności i przekształca się w rząd ochlokratyczny. Dla takiego rządu liczą się jedynie grupy, które gwarantują im trwanie przy władzy. Ochlokracja to władza tłumu, nie zaś suwerena. Demokracja w odróżnieniu od ochlokracji oznacza rządy większości w poszanowaniu praw mniejszości, w szczególności tych najsłabszych, o ludzi, o których nikt się nie upomni. Natomiast ochlokracja spogląda wyłącznie na sondaże i to, czego żąda tłum. Taki rząd nie może powoływać się na posiadanie moralnego prawa do kształtowania relacji społeczno-gospodarczych w państwie.

Usłyszałem w radio, jak Pan Cymański, odnosząc się do zadanego pytania o brak empatii obecnej władzy spytał: „Czy Pan Redaktor nie czuje bluesa?”. Ja z pewnością nie. Jak była kampania wyborcza, PiS miał pieniądze dla wszystkich, a teraz okazuje się, że nie. Pani Rafalska mówi o skutkach finansowych realizacji żądań osób niepełnosprawnych przedstawianych przez nich i ich rodziców rzędu 9-10 mld zł. Pytam w jaki sposób wyszła taka kwota, skoro wg Niej podwyższenie renty socjalnej o 150 zł brutto ma kosztować niecałe 600 mln zł, to 500 zł dodatek powinien dać koszt ok. 2 mld zł. Tak na marginesie, jeśli dodatek ten wg Pani minister jeszcze bardziej zróżnicowałby sytuację tych osób, to czemu ma odmienną opinię w odniesieniu do 500+ przyznawanego nawet dla najbogatszych?

Powyższe słowa są moją opinią, niepełnosprawnego człowieka niezdolnego do samodzielnej egzystencji, a nie moich rodziców – tak samo, jak chęć Kuby i Adriana do udziału w proteście jest Ich wolą".

Mariusz Stępień

Podziel się:

Polub stronę Szkło kontaktowe:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje